İleri Dönüşüm Siyez Makarnaları

Happy Roots Enginar Lifli 3lü Siyez Makarnası

Happy Roots Enginar Lifli 3lü Siyez Makarnası

..

179,99TL Vergiler Hariç: 179,99TL

Happy Roots Enginar Lifli Siyez Makarnası

Happy Roots Enginar Lifli Siyez Makarnası

..

67,50TL Vergiler Hariç: 67,50TL

Happy Roots İleri Dönüşüm Siyez Makarnası Paketi

Happy Roots İleri Dönüşüm Siyez Makarnası Paketi

..

179,99TL Vergiler Hariç: 179,99TL

Happy Roots Üzüm Çekirdekli Siyez Makarnası

Happy Roots Üzüm Çekirdekli Siyez Makarnası

..

67,50TL Vergiler Hariç: 67,50TL

Happy Roots Üzüm Çekirdikli 3lü Siyez Makarnası

Happy Roots Üzüm Çekirdikli 3lü Siyez Makarnası

..

179,99TL Vergiler Hariç: 179,99TL

Happy Roots Yumurta Kabuklu 3lü Siyez Makarnası

Happy Roots Yumurta Kabuklu 3lü Siyez Makarnası

..

179,99TL Vergiler Hariç: 179,99TL

Happy Roots Yumurta Kabuklu Siyez Makarnası

Happy Roots Yumurta Kabuklu Siyez Makarnası

..

67,50TL Vergiler Hariç: 67,50TL

Siyez Makarnası Nedir?

Makarna tutkunları için yeni lezzetlere şans vermek oldukça keyifli bir keşiftir. Bu noktada da pek çok kişi siyez unlu makarnayı duymuştur. Dolayısıyla akıllara siyez makarnası nedir sorusu gelir. Siyez, bilim insanlarının keşfettiği bilinen en eski buğday çeşididir. Siyez makarnası ise, siyez unundan elde edilen lezzetli bir makarna çeşididir. Siyez buğdayı ile ilgili olarak arkeolojik çalışmaların ışık tuttuğu ilginç bilgiler mevcuttur. Araştırmalarda rastlanan 12.000 yıl öncesine ait siyez buğday taneleri, bu tahılı insanlığın ilk buğdayı haline getirir.

Siyez modern buğdayla karşılaştırıldığında potasyum, protein, fosfor ve B6 vitamini açısından oldukça yüksek besin değerlerine sahiptir. Bu da siyez makarnayı alışageldiğiniz makarnalardan daha sağlıklı bir seçenek haline getirir. Eğer kendinizi bir makarna sever olarak tanımlıyorsanız siyez makarnası ile makarna deneyiminize hem gurme hem de sağlıklı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Siyez makarna faydaları ile de kesinlikle beslenme listenize dahil etmeniz gereken bir lezzettir. Siyez makarna, pişirildiği esnada normal buğday makarnalardan çok daha fazla besin maddesini koruma altına alır. Böylece siyez unu makarnanın pişirme işleminde faydalı içerikleri koruyarak tüketen kişilerin sağlığında olumlu etkiler sağladığı söylenebilir. Siyez buğdaylı makarna ayrıca alıştığınız makarnalardan çok daha kolay bir şekilde sindirilir. Sindirim sorunlarına yatkın kişiler için bu bile siyez makarnası tüketmek için geçerli bir nedendir. Sindirim kolaylığı, lezzeti ve besin değerleri göz önünde bulundurulduğunda siyez unlu makarna, öğünlerinizde şans vermeniz gereken bir tattır. İster öğlen ister akşam yemeklerinde siyez unundan makarna tüketerek doygunluğa ulaşabilirsiniz. Siyez makarnanın masum yönünü korumak için onu bol yeşillik içeren bir salata ile tamamlamayı deneyebilirsiniz. Böylece minimum kalori ile maksimum besin değeri ve doyuma kavuşabilirsiniz.

Siyez makarna ile ilgili bilinen bir yanlışa değinmekte ise fayda vardır. Siyez makarnanın gluten içermediği yanılgısı bazı tüketicileri zor durumda bırakabilir. Siyez buğdayı normal buğdaydan daha az gluten değerine sahip olsa da, bu gluten içermediği anlamına gelmez. Glutene duyarlı kişiler ve özellikle çölyaklı tüketiciler bu bilgiyi göz önünde bulundurmalıdır.

Siyez unlu makarna, mutfağınızda mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Siyez unundan makarnayı isterseniz evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Siyez ununun lezzeti neye benzer sorusu, siyez makarnaya merakla yaklaşanlar için öne çıkan araştırmalardandır. Siyez unu cevizi anımsatan bir lezzete sahiptir. Siyez unlu makarnanızı farklı lezzetlerle bir araya getirmediğiniz, sade bir şekilde hazırladığınız sürece bu tadı almanız olasıdır. 

Siyez Unundan Makarna Nasıl Yapılır?

Siyez unlu makarnayı evde kendi mutfağınızda oluşturmak istiyorsanız uygulamanız gereken adımlar oldukça basittir. Siyez makarna yapmak için siyez unu, yumurta, tuz ve içme suyuna ihtiyacınız vardır. Siyez unlu makarna hazırlamak için malzemelerinizi karıştırın ve yoğurun. Bu yoğurma işlemini hamur yoğurma makinalarında ya da elde yapabilirsiniz. Hamurunuz kıvamını aldığında siyez unundan makarna yapmak için çeşidinize karar verebilirsiniz. Ev yapımı makarnalar söz konusu olduğundan en pratik şekil eriştelerdir. Siyez erişte ile lezzetli bir siyez unlu makarna tarifi oluşturabilirsiniz.

Siyez unundan makarna yaptıktan sonra onu nasıl saklayacağınız ise önemli bir konudur. Siyez unu makarnanızı, hava almayan kapaklı bir saklama kabında buzdolabında iki gün muhafaza edebilirsiniz. Pişirmediğiniz siyez unu makarnanızı dilerseniz iki haftaya kadar dondurucuda da saklayabilirsiniz. Böylece ani misafirler ya da yemek hazırlamakla fazla vakit harcamak istemediğiniz akşamlar için siyez unundan makarna pratik bir seçenek olabilir. 

Siyez makarna hazırlarken sevdiğiniz diğer besinlerle tarifinizi zenginleştirebilirsiniz. Üzüm çekirdekli siyez makarnası, enginar lifli siyez makarnası ve yumurta kabuklu siyez makarnası gibi çeşitler, Happy Roots’un siyez unlu makarna çeşitleri arasındadır. Bu üç lezzetli tadı denemek için siyez unlu makarna hazırlamaya vakit harcamadan, makarna konusunda en güvenilir markalardan biri olan Happy Roots’a başvurabilirsiniz.

Siyez Makarnası Nasıl Pişirilir?

Siyez makarna normal makarnalardan farklı bir pişirme çeşidine sahip değildir. Yapı itibariyle bir makarna çeşidi olan siyez unlu makarna, kaynamış suya atılır. Siyez unundan makarna pişirmek için kaynayan suda siyez makarnayı maksimum 10 dakikaya kadar haşlamanız yeterlidir. Siyez makarnanın şekil itibariyle hangi çeşitte olduğu, pişirme süresinde belirleyici bir detaydır. 

Siyez unlu makarna tarifi yaparken yanında farklı soslar deneyerek lezzetin dozunu artırabilirsiniz. Siyez makarna tarifini yoğurtlu, peynir çeşitli, domatesli, baharatlı ya da kremalı soslarla damak zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Bu soslar sayesinde siyez makarnası hazırlığınız çok daha gurme bir deneyime dönüşebilir. Özellikle misafirleriniz ve aileniz için oldukça lezzetli ve sağlıklı olan siyez makarnayı hazırlayabilirsiniz.

Siyez Unlu Makarna Kaç Kalori?

Siyez makarna hakkında merak edilen sorulardan biri ise siyez unlu makarna kaç kalori sorusudur. Özellikle beslenmesine dikkat eden veya sağlıksal nedenler, kilo kontrolleri gibi durumlar nedeniyle diyet uygulayan kişiler siyez makarna kalorisini öğrenmek ister. Siyez makarna kalorisi 100 gram için 351 kalori olarak hesaplanabilir. Siyez unundan makarna tüketirken gram olarak hazırlayarak kalori hesabı yapabilirsiniz. Böylece siyez faydalarını bedeninizle tanıştırırken, istenmeyen fazla kalori alımlarının da önüne geçebilirsiniz. Elbette siyez unlu makarnanın yanında tükettiğiniz sosların da kalori hesaplamalar ayrıca yapılmalıdır.
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)