Organik Bakliyat Makarnaları

Happy Roots Organik  Nohut Makarnası 3'lü

Happy Roots Organik Nohut Makarnası 3'lü

3 paket 200 gr Happy Roots Nohut makarnası içerir.100 gramında bulunan 19,2 gram protein ile nohutun..

229,00TL Vergiler Hariç: 229,00TL

 Happy Roots Organik Yeşil Mercimek Makarnası Tekli

Happy Roots Organik Yeşil Mercimek Makarnası Tekli

100 gramında bulunan 21,6 gram protein ile yeşil mercimeğin gücünü içinde saklayan Happy Roots %100 ..

85,00TL Vergiler Hariç: 85,00TL

Happy Roots Organik Bakliyat Makarnası Paketi

Happy Roots Organik Bakliyat Makarnası Paketi

Bakliyat makarnası paketimiz, 1 paket 200 gr Happy Roots Yeşil Mercimek makarnası, 1 paket Happy Roo..

229,00TL Vergiler Hariç: 229,00TL

Happy Roots Organik Nohut Makarnası

Happy Roots Organik Nohut Makarnası

100 gramında bulunan 19,2 gram protein ile nohutun gücünü içinde saklayan Happy Roots %100 Nohut Mak..

85,00TL Vergiler Hariç: 85,00TL

Happy Roots Organik Kırmızı Mercimek Makarnası

Happy Roots Organik Kırmızı Mercimek Makarnası

100 gramında bulunan 21,9 gram protein ile kırmızı mercimeğin gücünü içinde saklayan Happy Roots %10..

85,00TL Vergiler Hariç: 85,00TL

Happy Roots Organik Kırmızı Mercimek Makarnası 3'lü

Happy Roots Organik Kırmızı Mercimek Makarnası 3'lü

3 paket 200 gr Happy Roots Kırmızı Mercimek makarnası içerir.100 gramında bulunan 21,9 gram protein ..

229,00TL Vergiler Hariç: 229,00TL

Happy Roots Organik Yeşil Mercimek Makarnası 3'lü

Happy Roots Organik Yeşil Mercimek Makarnası 3'lü

3 paket 200 gr Happy Roots Yeşil Mercimek makarnası içerir.100 gramında bulunan 21,6 gram protein il..

229,00TL Vergiler Hariç: 229,00TL

Organik Makarna Nedir?


Özellikle son yıllarda değişen tüketim alışkanlıkları ve farkındalıklar, organik olan her şeye yönelimi artırdı. Özellikle de beslenme konusunda organiklerin önemi her geçen gün artış göstermektedir. Bu noktada öne çıkan besinler arasına organik makarnalar da girer. Peki organik makarna nedir? Üretimin başından sonuna kadar, hammaddeleri kimyasal pestisitlere ya da gübrelere maruz kalmamış şekilde üretilen makarnalara organik makarna adı verilir. 

Organik makarna faydaları ele alındığında, normal makarnalardaki zararlı besin değerlerinin organik makarnalarda yer almadığı görülür. Organik makarnalar daha az işlendikleri için daha fazla lif ve besin değeri sağlama özelliğine sahiptirler. Lifin sindirimden bağışıklığa pek çok konuda vücuda olan faydası bilinmektedir.

Organik Makarna Ne Demek?

Organik makarna hiçbir kimyasala ya da yapay çevresel etkiye uğramadan üretilmiş organik markalara denir. Organik makarnalar, organik tam buğday makarna, organik glutensiz makarna ve organik sebzeli makarna gibi çeşitlere ayrılabilir. Tüketiciler diledikleri organik markayı edinerek mutfaklarında lezzetli yemekler oluşturabilirler. 

Her organik besin gibi organik makarna da vücuda sağlığına katkı sağlayacak besin değerleri içerir. Kimyasallar ile besin değeri düşmemiş organik makarnalar, tamamen doğal üretim süreçlerinden geçerler ve tüketiciyle bu emekler sonucu buluşurlar.

Organik Makarna Nasıl Yapılır?

Organik makarnayı diğer tüm makarna çeşitlerinde olduğu gibi su, tuz ve zeytinyağı ile haşlamanız önerilir. Ancak organik makarnayı farklı ipuçları ile çok daha profesyonel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Haşlanmış sebzeler ve ızgara etler organik makarnalarınıza bambaşka bir lezzet katabilir.

Organik makarnalar şekil olarak organik burgu makarna veya organik boncuk makarna gibi daha pek çok formda karşınıza çıkabilir. Lezzet aromaları da farklı olabilir. Organik sebzeli makarnalar kadar organik bakliyat makarnaları da ön plandadır ve tüketicilerin sevdiği lezzetlerdendir. Daha sonra soslarla harmanlamak üzere sade organik makarna tercih eden tüketiciler de oldukça fazladır.

Organik Makarna Kaç Kaloridir?

Makarnalar bol kalorili yiyecekler olarak tanımlanır ve diyet düşmanı olarak kodlanmıştır. Ancak bu durum, organik makarnalar açısından bakıldığında değişkenlik göstermektedir. Organik makarnanın 140 gramı 210 kalori olarak hesaplanabilir. Sade tüketildiği sürece organik makarnalar kalori açısından beslenme dostudur. Yağlı ve ağır soslarla lezzetlendirilen her makarnanın ise kalorisinin arttığı unutulmamalıdır. 

Organik Makarna Vegan Mı?

Organik ve vegan lezzetler birbirini tamamlar. Mutfakta ve beslenmede artan farkındalıklarla birlikte dünyanın gündemine oturan bu kelimeler organik makarnaların da başlıkları arasındadır. Organik makarnaların büyük çoğunluğu vegan içeriklerle üretilmektedir. Happy Roots organik makarnalarını vegan değerlere sadık kalarak üretir. Vegan beslenmeyi benimseyen tüketiciler gönül rahatlığı ile Happy Roots organik makarnalarını tüketebilirler.

Organik Makarna Nerede Satılır?

Organik makarna almak isteyenler bunun için süpermarketleri ziyaret edebilir; organik makarna pazarlarını ya da online alışveriş kanallarını kullanabilirler. Organik burgu makarna, organik boncuk makarna, organik sebzeli makarnalar, organik bakliyat makarnaları ve sade organik makarnalar bu kategoride piyasada olan çeşitlerin başında gelir. Organik makarna markalarından farklı organik makarna fiyatları ile alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Organik makarna satın almak için en lezzetli adres Happy Roots. Organik makarna siparişlerinizi oluşturarak sağlıklı makarnalarınızla mükemmel sofralar hazırlayabilirsiniz.

Organik Makarna Sosu Nasıl Kullanılır?

Organik makarnaları lezzetlendirmenin en doğru eşlikçisi organik makarna sosudur. Organik malzemelerle üretilen makarna soslarıyla sade makarnalarınıza dilediğiniz tadı katabilirsiniz. Domates, fesleğen, kekik ve daha pek çok çeşitten oluşan organik makarna sosları ile makarnalarınızı tatlandırmayı deneyebilirsiniz. Organik makarna sosu nasıl kullanılır sorusuna yanıt olarak ise porsiyonlara göre kullanım yapılması önerilir. Makarna soslarınızı o an tüketilecek şekilde porsiyonlarda makarnalarla buluşturarak lezzeti tabağınıza taşıyabilirsiniz.


Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)