Organik Tam Buğday Makarnalar

Happy Roots Organik Taglietelle

Happy Roots Organik Taglietelle

55 dereceyi aşmayan sıcaklıklarda 14 saat süresince kurutulan makarnalar, el değmeden hazırlanan üre..

75,99TL Vergiler Hariç: 75,99TL

Happy Roots Organik Taglietelle 3'lü

Happy Roots Organik Taglietelle 3'lü

3 paket 500 gr Happy Roots organik tam buğday taglietelle içerir.55 dereceyi aşmayan sıcaklıklarda 1..

147,50TL Vergiler Hariç: 147,50TL

Tam Buğday Makarnası Nasıl Pişirilir?

Tam buğday makarnası mutfakların doyurucu, sağlıklı ve lezzetli gıdalarıarasında öne çıkar. Tam buğday makarnası nasıl pişirilir sorusu ise bu lezzetli öğüne ulaşırken çoğu tüketicinin merakını cezbeden bir konudur.

Tam buğday makarnası yapımı için öncelikle bir tencereyi suyla doldurun. İçine arzu edilen miktarda tuz ve zeytinyağı ekleyin. Tam buğday makarnayı kaynayan suyun içerisine tutamlar halinde bırakın. Küçük ve ince şekildeki tam buğday makarnalar 6-8 dakika aralığında ideal oranda pişebilirken, daha büyük ve geniş makarna çeşitleri için 9-12 dakika aralığını deneyebilirsiniz.

Tam buğday makarnası tarifini daha leziz ve eğlenceli kılmak için bazı dokunuşlar katabilirsiniz. Bu dokunuşun başında tam buğday makarnası sosu gelir. Tam buğday makarna tarifleri için domates, çeşitli yeşillikler, krema, ya da peynirler kullanarak lezzeti çeşitlendirebilirsiniz. Tam buğday makarna tarifini lezzetlendirmenin en pratik yolu ise zeytinyağına ekleyebileceğiniz sarımsak ve baharatlardan geçer. Tam buğday makarnaya sos olarak bu karışımı kullanabilirsiniz. Damak tadınıza göre geçeceğiniz baharatlarla soslu tam buğday makarnası yenmeye hazır bir şekilde sizi bekleyecek.

Tam buğday unlu bebek makarnası ise katı gıda tüketmeye başlayan bebekler için farklı sebze püreleriyle birleştirildiğinde oldukça etkili bir besindir. Tam buğday makarnası besin değeri açısından yüksek olması nedeniyle doktorunuzun da onayıyla çocuklarınızın beslenme çantalarında da yer alabilir.

Tam buğday makarnası yapılışına Happy Roots farkıyla bakıldığında 55 dereceyi aşmayan sıcaklıklarda 14 saat süresince kurutulan makarnaların el değmeden oluşturulan üretim bantlarında %100 tam buğday unu ve suyuyla hazırlandıklarını görebilirsiniz.


Tam Buğday Makarnası Tadı Nasıl?

Tam buğday makarnası tadı nasıl olduğuna dair potansiyel tüketicilerde bir merak söz konusudur. Tam buğday makarnası nasıl bir lezzete sahiptir sorusunun yanıtı aslında alışageldik beyaz makarna ile çok büyük bir farka sahip olmadığı yönündedir. Tam buğday makarnanın farkı lezzetten çok makarnanın daha sert olmasıyla ilgilidir.


Tam Buğday Makarnanın Faydaları Nelerdir?

Tam buğday makarnası, tüketmesi oldukça lezzetli bir gıdadır. Tam buğday makarnayı mutfakta eşsiz bir kurtarıcı haline getiren en önemli detay ise faydalarıdır. Tam buğday makarna faydalarına baktığımızda pek çok maddeyi bir arada görürüz. Tam buğday makarnası vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Tam buğday makarnada protein, antioksidan, demir, çinko, B vitamini, magnezyum, selenyum ve folik asit öne çıkar. Tüm bu katkılar bir araya geldiğibde daha güçlü bir bağışıklık sistemine katkıda bulunmanın yanı sıra kemik sağlığınızı da desteklemiş olursunuz.

Tam buğday makarnanın faydalarına bakıldığında tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi durumların risklerini azaltmakla ilişkilendirildiği de görülmektedir. İçeriğindeki karbonhidrat sayesinde tam buğday makarna enerji veren bir etki gösterir.

Pek çok beslenme uzmanı ve diyetisyenin listelerinde yer edinen tam buğdaylı makarna, sindirim sağlığını destekleyen lifler açısından da önemlidir. Lifli besinler tüketmek bağırsak sağlığını düzenlemeyi desteklerken, daha düşük kan şekeri ve kolesterol seviyeleri ile de ilişkilendirilir.

Tam buğday makarnasını bu kadar cazip kılan en önemli neden ise tok tutma özelliğidir. Doyurucu bir etkiye sahip olan tam buğday makarnası ile tabağınızda ekstra kalabalığa ihtiyaç duymadan, olabilecek en faydalı şekilde doyuma ulaşabilirsiniz.

Tam Buğday Makarnası Kilo Aldırır Mı?

Tam buğday makarnası, makarna tutkunları için adeta bir kurtarıcıdır. Beslenme uzmanları diyette tam bugday makarnasini sıklıkla önerir. Böylece beslenme programında makarnadan vazgeçmek istemeyenler için tam buğday makarnası kalori açısından motive edici lezzetli bir seçeneğe dönüşür.

Tam buğday makarna besin değeri olarak bazı detayları da barındırır. 100 gram tam buğday makarna 5.3 gram protein, 26.5 gram karbonhidrat ve 0.5 gram yağ içerir. Tam buğday makarnası glisemik indeksi 40’a eşittir. Bu sayı tam buğday makarnayı düşük glisemik indeksli besinler kategorisine yerleştirir.

Bu noktada devreye tam buğday makarnası kaç kalori sorusu girer. Pişmiş tam buğday makarna kalorisi 160 gram için 238 kalori olarak belirtilebilir.

Tam buğday makarnasının kilo aldırmaması için ve tam aksine kilo vermeyi desteklemesi için yanında tüketilen besinler oldukça önemlidir. Tam buğday makarnası tüketirken yanında haşlanmış sebzeler (özellikle de yeşil sebzeler) tüketilebilir. Yağsız proteinler de tam buğday makarnalar için eşsiz bir tamamlayıcıdır. Izgara beyaz et ya da somon gibi lezzetlerle tam buğday makarna tabağınızı bir lezzet şölenine dönüştürebilirsiniz.

Tam buğday makarnası nereden alınır sorusunun yanıtında ise Happy Roots karşınıza çıkar. Tam buğday makarnası fiyat olarak Happy Roots’ta bütçe dostu ve organik olmasıyla dikkat çeker. Tam buğday makarnası siparişlerinizi bir an önce oluşturmayı unutmayın.

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)